Včelobal: 100% prírodné, ekologické obaly na potraviny

Máme tu pre teba prvý úprimný subjektívny test eko produktu. Jedná sa o 100% prírodné, ekologické obaly na potraviny Včelobal.

Ako prvé by sme radi uviedli, že ide o úprimné hodnotenie, ide o náš subjektívny názor.

Zo začiatku si povedzme pár faktov a infomácií, ktoré sa vieme dočítať aj na stránke výrobcu včelobalu.

Z čoho sú vyrobené?

Voskové obrúsky sú ručne vyrobené na Slovensku, v Marianke z vosku od tunajších včelárov, jojobového oleja, živice a 100% BIO bavlny.

Prečo Včelobal®?

100% prírodné - obrúsky neuvoľňujú žiadne škodlivé chemikálie a ich používaním znižujete množstvo plastov na skládkach a v našich vodách.

Opakovane použiteľné - obrúsky sa ľahko čistia, stačí ich utrieť alebo opláchnuť vlažnou vodou. Navyše Včelobal je možné "obnoviť" aj doma.

Kompostovateľné - na konci svojho produktívneho života sa Včelobal® môže využiť ako súčasť vášho kompostu.

Priľnavé - sú skvelou alternatívou jednorazovej plastovej fólie.

Vhodné na potraviny?

Kombinácia prírodných surovín s tkaninou zo 100% GOTS BIO bavlny umožňuje Včelobalom dýchať a tak zabezpečí, aby vaše jedlo zostalo dlhšie čerstvé. A baktérie?! Prírodný včelí vosk je antibakteriálny a antimykotický.

Otestované!

Včelobaly nedávno prešli testami Národného referenčného laboratória pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami s výsledkom "Z výsledkov laboratórnych skúšok vyplýva, že z hľadiska ochrany zdravia je možné odporučiť obalový materiál Včelobal Vašej výroby len na priamy styk s potravinami napr. pečivo, sladkosti, koláče, ovocie, zelenina." 

 

A teraz sa pozrime na to, na čo sme došli naším osobným testovaním Včelobalov.

Čo sme testovali?

Testovali sme balíček 3 obalov Včelobal s krásnymi zvieracími vzormi (samozrejme lama nesmie chýbať). Konkrétne sa jednalo o produkty:

 • S - Cibuliačik 20 x 18 cm (2,90€)
 • M - Sir Rožok 25 x 25 cm (5,90€)
 • L - Pani Bagetka 35 x 37 cm (7,90€)

Kvalita a spracovanie

Už na pocit je cítiť, že sa jedná o kvalitné obaly. Sú správne pevné, ale zároveň veľmi dobre ohybné. Na dotyk sú veľmi príjemné. 

Počas toho ako sme mali čas ich vyskúšať sme si nevšimli žiadne vady ani opotrebenie. Aj keď sme veci rozbalili a zbalili späť. Alebo po umytí, stále boli ako nové.

Vizuál

Okrem toho, že včelobaly sú funkčné a kvalitné, tak sú zároveň krásne. Nás veľmi očaril tento zvierací vzor, ktorý obsahoval hlavne lamy, čo je pre nás veľmi výstižné. Je vidno, že si na vzhľade dávaju veľmi záležať.

V obchode ponúkajú aj množstvo iných vzorov, napríkľad ľudovo pôsobiace motívy, ktoré sú tiež veľmi vydarené.

Cena

Včelobal ponúka viaceré možnosti rozmerov a kombinácií na predaj. Ceny sú v rozmedzí od 2,90€ za tzv. S - Cibuliačik 20 x 18 cm až po 26,90€ za Kombo, ktoré obsahuje až 4 obaly, rôznych rozmerov a vzorov.

+ Plusy

 • Kvalita
 • Spracovanie
 • Eco-friendly
 • Mnohonásobne použiteľné
 • Umývateľné
 • Kompostovateľné
 • Prírodné
 • Vizuálne atraktívne

- Mínusy

 • Jemná vosková aróma (avšak nevšimli sme si, že by sa prenášala na to, čo je v obale zabalené)

 

Zhrnutie

Osobne hodnotíme Včelobaly pozitívne, jedná sa o ekologický, kvalitný, zaujímavý produkt, za adekvátnu cenu, ktorý poteší určite každého ekologicky zmýšlajúceho človeka.

Kombináciu, ktorú sme testovali zatiaľ nie je dostupná, avšak podľa naších informácií by v čase keď si túto recenziu čítaš už mohla byť dostupná za zvýhodnenú cenu iba 15€.


Sme veľmi radi, že si si prečítal celý članok. Vyber ako sa ti páčil.
👎 👍
❤️ Ďakujeme za hodnotenie ❤️

Mohlo by ťa zaujímať


Povedz nám tvoj názor

Séria

Testovanie

Témy

Zdielaj článok, ak sa ti páči

Podpor nás sledovaním


❤️ Ďakujeme

Posledné články

Zisti ako recyklovať/separovať

Vedel si, že? Rastliny môžu prežiť aj po strate viac ako 90% biomasy